Co je canisterapie?
Canisterapie je metoda pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na osoby prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa. Canisterapie pomáhá lidem s fyzickým i psychickým postižením a má využití jak u dětí, tak u starších osob.
V ústavech pro mentálně a fyzicky postižené pes tvoří součást rehabilitace, protože napomáhá procvičování některých částí těla. U dětí se canisterapie nejčastěji využívá v logopedii, rehabilitační praxi, u sluchově a mentálně postižených dětí. U osob s autismem může pes dlouhodobým působením plnit roli prostředníka mezi jejich světem a okolím.
Canisterapie se také uplatňuje jako pomocná psychoterapeutická metoda při řešení různých situací v případě, že jiné metody nejsou účinné nebo použitelné.
Jak canisterapie pomáhá?
Canisterapie rozvíjí jemnou i hrubou motoriku, orientaci v prostoru a čase, pomáhá zlepšit komunikaci. Pomáhá při nácviku koncentrace i paměti a rozvíjí citovou i smyslovou složku.
Možnosti canisterapie v ČR
V České republice je již canisterapie poměrne rozšířenou metodou. Canisterapeutické služby vám může poskytnout Canisterapeutické sdružení Jižní Morava, Helppes, Animoterapie a mnohé další.
Informace o dalších formách terapie, které pomáhají rozvíjet mentální i fyzické aspekty zdraví najdete v rubrice Zdraví .
1 komentář u „Canisterapie pomáhá“
Komentáře uzavřeny.